O zdrowiu i nie tylko

Chirurgia ortopedyczna

chirurig-ortopeda-jak-leczy

Skuteczny ratunek dla każdego

Chirurgia ortopedyczna daje możliwość i nadzieję dojścia do pełnej sprawności ciała, co niestety bez wykonania odpowiednich zabiegów nie jest możliwe, licząc, że uszkodzenia same się zregenerują. Chirurgia ortopedyczna zajmuje się przede wszystkim leczeniem złamań, zwichnięć, wadami wrodzonymi, jak również tymi nabytymi, zapaleniami, a nawet zakażeniami kości. Zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii ortopedycznej jest cały wachlarz, zatem niemal na każde schorzenie można znaleźć ukierunkowane leczenie. Chirurgia ortopedyczna to jeden z wielu działów medycyny, który zajmuje się diagnozą i leczy choroby powiązane z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządów ruchu. Chirurgia ortopedyczna ponadto z ortopedami i traumatologami na czele zajmuje się różnymi nieprawidłowościami związanymi bezpośrednio ze szkieletem ludzkim (wykluczając jedynie kości czaszki), nerwami, mięśniami oraz stawami.

Kto może się poddać operacjom ortopedycznym?

W ramach chirurgii ortopedycznej wykonywane są zabiegi operacyjne. Zabiegi te wykonuje się tak naprawdę ostatecznie, gdy leczenie farmakologiczne oraz rehabilitacyjne nie przynosi już żadnych widocznych ani też odczuwalnych efektów. Dzięki zabiegom operacyjnym można liczyć na powrót do pełnej sprawności. Po operacji oraz intensywnej rehabilitacji zwykle choroba zostaje zupełnie wyleczona.

Czy leczenie ortopedyczne jest drogie?

Korzystając z możliwości, jaką daje NFZ, zabiegi operacyjne można uzyskać za darmo, jednak czekanie na określony termin w przypadku uciążliwych schorzeń jest niezwykle niekomfortowe, a może ono potrwać nawet do kilku lat. Niektóre choroby kości nie można pozostawić bez leczenia ze względu na szybkie pogłębianie się ich, jak również wraz z upływem czasu ból będzie coraz silniejszy, uniemożliwiając wówczas normalne i codzienne funkcjonowanie w pracy oraz w domu. Nagłe sytuacje, które zmuszają do skorzystania z operacji prywatnie, niestety wiążą się z bardzo wysokimi kosztami leczenia, które często dochodzą do kilku tysięcy złotych.

Dodaj komentarz
*
*
*