O zdrowiu i nie tylko

Rehabilitacja kraków

rehabilitacka-krakow

Dolegliwości bólowe, które najczęściej wynikają z przewlekłych urazów lub schorzeń, podobnie jak dążenie do odzyskania pełni zdrowia i sprawności wymagają odpowiedniego postępowania. Takimi problemami zajmuje się właśnie fizjoterapia.

Jest to nauka medyczna, która zajmująca się właśnie łagodzeniem, a także minimalizowaniem dolegliwości bólowych, które wynikają na przykład ze zmian zwyrodnieniowych stawów, czy kręgosłupa, a także i tych, które związane z chorobami przewlekłymi, pośród których wymienia się na przykład takie jak Parkinson, osteoporoza, stwardnienie rozsiane, czy też stwardnienie zanikowe boczne.

specjalisci-rehabilitacji
Ponadto fizjoterapia przede wszystkim zajmuje się tym, aby wspomóc oraz przyspieszyć powrót do sprawności fizycznej. Najczęściej jest to przeznaczone dla osób, które uległy różnego rodzaju urazom, na przykład złamaniom kości, czy też uszkodzeniom stawu, czy urazom rdzenia kręgowego. Jeśli chodzi o fizjoterapię, to wykorzystuje ona różne metody, które są dostosowywane do celów oraz potrzeb osoby, która korzysta z zabiegów.

Stosuje się między innymi na przykład terapię ruchem, czy też zabiegi przy użyciu pola magnetycznego, jak i również lasera. Wykorzystywane są także ultradźwięki oraz masaże, czy hydroterapia. W przypadku konkretnych schorzeń, czy dolegliwości dobierane są te metody, które są w stanie zapewnić najlepsze rokowania, jeśli chodzi o powrót do sprawności, jak i również te, które są całkowicie bezpieczne dla danej osoby w związku z jej schorzeniem, bądź dolegliwościami.

Warto zaznaczyć, iż obecnie większość placówek, w których odbywa się fizjoterapia, posiada wiele innowacyjnych metod, które pozwalają na uzyskiwanie optymalnych wyników po takich zabiegac